Новинки

Новинки
Всі новинки
Наш канал на YouTube

Акції та знижки

Акції
Усі товари зі знижками

Що не так з чеським бісером?!

Що не так з чеським бісером?!

Словосполучення «чеський бісер» - це вже ніби як гарантія якості. І це дійсно так, але інколи і з цією кришталевою красою бувають непорозуміння. Обліз, вимився після прання, потьмянів – таке можна почути в наріканнях на те, що «попалася на підробку». Або на другий сорт. Але давайте по черзі.

Другий сорт – це упаковки з хвилькою. І всередині них звичайний бісер, який не облазить і не вимивається, але може мати деяку кількість бісеринок, що відрізняються за розміром. А також колір бісеру може трохи відрізнятися від партії до партії. 

Стійкість же кольорів бісеру залежить не від його сорту і наявності хвильки на упаковці, а від технології виготовлення того чи іншого виду бісеру. Найстійкішим будуть, звісно, натуральні кольори, які виготовляються зі звичайного кольорового скла. Але при виробництві бісеру використовується багато різних технологій – щоб створити розмаїття ефектів кольору, блиску, фактури для найсміливіших творчих проектів. 

Компанія PRECIOSA ORNELA постійно працює над удосконаленням технологій, щоб нарешті мати бездоганний результат, але наразі визнає, що деякі групи бісеру мають високу чутливість до механічного пошкодження, контакту з водою, хімічними речовинами (парфуми, піт, пральні засоби – це в основному стосується вишивці на одязі), а також прямих сонячних променів. 

Тож, рекомендує з обережністю використовувати у вишивці одягу бісер таких артикулів:

380хх 

381xx

388хх

585хх 

371xx

575xx

161xx

061xx

171xx

182xx

183xx

Це не значить, що він у вас обов’язково зітреться чи вимиється, але такий ризик є. 

З власного досвіду можу сказати, що більшість вишивальниць не заморочується над цими рекомендаціями, а просить підібрати бісер, щоб було красиво. І дотримується тієї філософії, що нема нічого вічного на цьому світі. 

Здалеку ніби все гаразд

А я з власного досвіду можу додати, що не тільки ці кольори бісеру можуть підвести, а й інші, яких немає в цьому списку))) Як, наприклад, сталося з моїми картинами «Король і блазень» і «Пастушка і королева», на які я власноруч підбирала бісер. І цей бісер був від наших роками перевірених постачальників – офіційних представників Preciosa в Україні. Тобто, в якості й походженні нема чого сумніватися. Але через кілька років я помітила, що частина бісеру на цих роботах втратила блиск, потьмяніла, навіть змінила колір. Ці картини не піддавалися дії сонячного проміння ніяк, адже висіли в моєму магазині, який знаходиться в підземному торгівельному центрі. Натомість ікона, вишита набагато раніше за ці картини, але вбрана під скло, зберегла весь блиск, яскравість і насиченість кольорів бісеру. 

А тут вже видно проблему

Можу тільки зробити висновок, що справа не в сонці, а в повітрі – покриття бісеру окислюється від взаємодії з киснем. 

Було - стало

Тож тепер я завжди оформлюю бісерні роботи під скло. А якщо це одяг, віддаю перевагу натуральним кольорам. Хоча, якщо чесно, бісерні вишиванки не люблю. Найбільша моя вишивка бісером на одязі це кошеня, виконане за 20 хвилин на футболці за допомогою водорозчинного флізеліну, бо треба було терміново тематичну фотку в цю категорію на сайт нашого інтернет-магазину «У Наталочки»)))). А повальне захоплення однотипними бісерними кольчугами не розумію. Рідко коли зустрінеш серед них щось дійсно цікаве. Але то моя особиста думка. До того ж, прикладна вишивка бісером, це не тільки одяг, а ще й сумки, гаманці, косметички, броші тощо. І кожна майстриня хоче бачити результати своєї праці такими ж досконалими, як і в момент їх створення.

А які у вас були трабли з вишивкою бісером? Як впоралися? Чи теж скористалися філософією «нема нічого вічного на світі?» ;-)

Теги: бісер

Залишити відповідь