Новинки

Новинки
Всі новинки
Наш канал на YouTube

Акції та знижки

Акції
Усі товари зі знижками

Страмін: великі можливості, маленькі премудрості

Страмін: великі можливості, маленькі премудрості

Вишивка хрестиком вже давно вийшла за межі вишивання на Аїді. На ній все зручно і зрозуміло – клітинки, дірочки. Знай собі дивись на схему і вишивай. Майстрині зі стажем обирають для себе рівномірки – льон, бавовну, домоткане полотно. Тут вже трохи складніше, адже потрібно рахувати ниточки переплетіння, але результат, безперечно, радує!!! Бо рівномірні тканини на те й рівномірні, що на тлі вишитого дизайну не світяться дірочки, нема ніяких клітинок. Та й кольорова гама сприяє найсміливішим творчим задумам вишивальниці.

А як бути, якщо вам захотілося прикрасити вишивкою трикотажну чи навіть атласну сукню, фетрову іграшку, оксамитову косметичку? Або ви хочете прикрасити буденні джинси, вишивши на них павучка, космічний корабель чи навіть портрет Елвіса? Для цього просто ідеально підходить… СТРАМІН. Не всім ще знайоме це слово, але всі точно знають і пам’ятають канву, що висмикується, або, як ще говорять, «витяжну канву» - давні припаси з бабусиної скрині. Цей м’який, схожий на жовту марлю матеріал, приметувався до звичайної білої бавовни і так вишивалися рушники, наволочки, підзори (декоративні вишиті смуги на простирадлах). Ця «витяжна канва» була справжнім скарбом в минулому столітті, хоч і мала свої недоліки – м’яке переплетіння основи то збігалося до купи, то розлазилося на різні боки, ниточки потрібно було весь час то підтягувати, то розділяти, тож і хрестики були дууууже далекі від ідеалу.  

Зараз на ринку ми теж можемо бачити нащадків цієї канви… І хоча вона вже не жовта, а біла, її якість бажає кращого. Ниточки так само не слухаються, хрестики виходять то високі, то плескаті, а вибір каунту зводиться лише до одного розміру – з досить великим хрестиком в результаті. Єдиний плюс – низька ціна. Втім, ціна відповідає якості. 

Відтак, для тих, хто цінує свою працю, час і натхнення, чи не єдиним варіантом є вибір страміну від німецької фірми Zweigart. Він просто створений для того, щоб втілити в життя ваші неймовірні творчі плани – від вишивки фактурних подушок (крупний візерунок, виконаний товстими нитками для в’язання – вишивається відразу по надцупкій основі, яка нікуди не пришивається, тож і смикати її не доведеться), килимків, гобеленів до філігранної вишивки на весільній атласній сукні. Але саме зараз ми поговоримо саме про страмін,  що висмикується. 

Буває він 3-х каунтів:

  1. 14 ct відповідає Аїді-14 і має 55 хрестиків в 10 см;
  2. 15 ct відповідає Аїді-16 - 60 хрестиків в 10 см;
  3. 18 ct відповідає Аїді-18 - 70 хрестиків в 10 см. 

Страмін випускається шириною 60 см і продається на метраж. Це дуже зручно, адже навіть вишивка великої скатертини розміром 2 х 1,5 м – не проблема. 

Рекомендації по роботі:

  • якщо вишиваєте невеличкий узор (фетрова іграшка, оздоблення кишені на блузі тощо), достатньо приметати шматочок страміну по периметру вашої майбутньої вишивки;
  • якщо вам потрібно вишити велику деталь, розкроєну для майбутнього одягу, або навіть оздобити вишивкою готову сукню по всій її довжині, це теж не складно. Але потребує трохи більше зусиль і акуратності. Розкладіть основу на рівній великій поверхні, можна навіть на підлозі. Пришпильте швацькими булавками верх і низ страміну. Перевірте, чи рівно лежить основна тканина під страміном, щоб в процесі не повело саму вишивку. Тепер пришпильте страмін по боках і центральним лініям узору. Ще раз перевірте основну тканину. Особливої уваги і акуратності потребує трикотаж – він так і хоче кудись поплисти і втекти, але надійних обіймів страміну йому однак не уникнути))) Акуратно приметайте страмін. Але в цьому випадку не тільки по периметру, а й по центральних лініях, і, якщо тканина дуже «пливучка», квадратами розміром близько 10х10 см.
  • вишивайте із задоволенням!!! Уважно слідкуйте, щоб голка не потрапляла в самі ниточки страміну і ви, таким чином, не пришили його до основи.

Поради з видалення страміну:

Тут діє правило трьох В: Випрати. Висохнути. Висмикати. 

- Обов’язково намочіть готову вишивку у воді. Добре намочіть, можете одразу випрати руками делікатними миючим засобом – щоб двічі не вставать, як то кажуть))) все рівно ж прати. 

- Акуратно відтисніть зайву вологу махровим рушником, не викручуйте. 

- Майте терпіння і дочекайтесь повного висихання страміну і основи. Так, це важко – адже так хочеться побачити результат копіткої праці, а ниточки страміну після прання такі ніби м’якесенькі. Але це оманливо!!! Перевірено на власному досвіді. Будете смикати мокрі нитки – поріжете пальці й можете нашкодити вишивці. 

- Дочекавшись повного висихання, починайте висмикувати ниточки по вужчій стороні вишивки. Смикайте по одній, не поспішайте. Коли всі нитки по цій стороні будуть видалені, друга частина піде як по маслу. 

- Радійте результату і радьте своїм подругам-вишивальницям страмін німецької фірми Zweigart!!!

Теги: страмін

Залишити відповідь